صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

آقای سپاه! بیت‌المال با «انحراف» تلف شد!

شهریور دو سال پیش بود که مسئول بسیج دانشجویی فارس تازه و بعد از چندین سال عوض شده بود، همچنین جناب سراج (مسئول سابق بسیج دانشجویی کشور) آن روزها مشغول سفرهای استانی برای زدن جریان انحرافی و شخص مشایی بود. این اتفاق زمانی افتاد که آقا صراحتاً در دیدار رمضان 89، در پاسخ به انتقاد دانشجویی از دست چپ و راست رییس جمهور، تاکید کرده بود: «مسائل درجه‌ی دوم جای مسائل اصلی را در انگیزه‌های ما، در همت ما، در صرف انرژی‌ای که می‌شود، نگیرد.»
سفر جناب سراج به شیراز نیز همان موقع انجام شد؛ روز بعد از برگزاری جلسه در مطلب «بنده مخالفم» نوشتم که «چه خوب بود وقتی این هم بودجه و انرژی و زمان صرف می‌شود و حدود 200 دانشجوی بسیجی فعال، دور هم جمع می‌شوند؛ به مباحث کلان‌تر و کاربردی‌تری اشاره شود تا به جای گیج شدن بیشتر، دانشجویان دست خالی از مراسم خارج نشوند.»
چندی بعد اصحاب بصیرت شیراز و آن‌هایی که خود را دانشجو و مردم شیراز می‌خواندند، در اعتراض به تغییر استاندار و نصب سرپرست ِ به قول خودشان وابسته به جریان انحرافی، دست به تجمع غیرقانونی مقابل استانداری زدند و در نهایت وقاحت، درب استانداری را قفل و زنجیر کردند! در دو مطلب «خبر فوری: مشایی دستگیر شد» و «بار کج به مقصد نمی‌رسد» به انتقاد از این اقدام پرداختم.
این‌ها فقط نمونه‌ی بسیار کوچکی بود که سپاه عزیز به صورت مستقیم و غیر مستقیم بودجه، امکانات و نیروهایش (اعمم از رسمی و بسیجی) را در استان فارس صرف پاکیزگی نظام از چیزی که جریان انحرافی می‌دانست، کرد! جریانی که برخلاف جوسازی‌های رسانه‌ای و علی رغم سخنان فرمانده سپاه در خرداد ماه سال گذشته که: «جریان انحرافی برای اثرگذاری در انتخابات آینده از طریق پول و رانت به دنبال یارگیری است.» هیچ لیستی برای انتخابات مجلس نهم ارائه نکرد.
به زعم من سپاه پاسداران نه تنها در فارس بلکه در کل کشور هزینه های عجیبی برای ساختن لولو از لیدر جریان انحرافی و برچسب زنی انحراف به افرادی خاص، به صورت پیدا و پنهان انجام داد و می‌دهد؛ و حتی در بعضی موارد رییس جمهور نیز از این برچسب‌ها در امان نبوده است! تا آن جا که یکی از فرماندهان سپاه می‌گوید: «دعا کنیم احمدی‌نژاد به کشتی انقلاب برگردد.» حتی نماینده ولی‌فقیه در سپاه نیز در مصاحبه با روزنامه اصلاح طلب اعتماد می‌گوید: «درباره احمدی نژاد علم غیب نداشتیم/ احمدی نژاد می‌توانست قهرمان بشود اما نشد.»
سؤال من این است، این بیت‌المالی که صرف این پروژه‌ی بزرگ و ملی شد (و می‌شود) را نمی‌توانستند در جاهای بهتر و برای اهداف بالاتری هزینه کنند؟ با شروع دولت جدید، سپاه محترم چه نتیجه‌ای از چند سال جنگ ِ یک طرفه با (احتمالاً) توهمی به نام جریان انحرافی به ملت ارائه خواهد داد؟


* طبق معمول کوتاه نوشتم، اگر در این مورد اطلاعات بیشتری می‌خواهید، مطالعه‌ی «انحرافی بزرگ در نقد جریان انحرافی» و «کدام جریان انحرافی؟» را توصیه می‌کنم.


یکشنبه 15 بهمن 1391 | 02:21 | سیاست | ()


قاسم محمدی
دوشنبه 16 بهمن 1391 14:54
من نمی دونم چرا تا میگن تو گند زدی میگه اونم گند زد.
خوب اون گند زد به توچه.
حرف سپاست می گه احمدی نژاد گند زد.
خوب چه ربطی به حال ملت داره.
مگه گرو کشی که فلانی گند زد خوب منم جا داره بزنم.
جلال
دوشنبه 16 بهمن 1391 10:33
نه، خدا وکیلی همشون گند زدن.
sasi
یکشنبه 15 بهمن 1391 18:44
با گندی که امروز تو مجلس احمدی نجات زد بازم دفاع میکنی ازش
پاسخ صادق : واقعا احمدی نژاد گند زد؟!
جلال
یکشنبه 15 بهمن 1391 15:12
میگم شمو ای همه جوش احمدی نجات میزنی پناه برخدا ممکنه یه طوریت بشه ها.خوب نی. آمو فشار خونت میره بالو یه کاری دس خودت میدیا!
جلال
یکشنبه 15 بهمن 1391 10:53
کاکوی جونی سلام!
میگم متن شمو خطخطی شده بعضی جاهاش قابل خوندن نیس.یه فکریش بکن!
پاسخ صادق : سلام
مشکل فقط در اینترنت اکسپلورر بود که الآن هم رفع شده.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات