صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

با این افسران جنگ نرم چه کنیم!؟

اردیبهشت سال ۹۱ بود که مطلبی نوشتم با عنوان «چرا در فضای مجازی موفق نیستیم؟» همان مطلبی که بازنشرهای تقریباً زیادی داشت. در آن مطلب به هفت دلیل عمده‌ی عدم موفقیتمان در فضای مجازی پرداختم. اوایل مهر همان سال در مطلب «این حرکت ناشیانه» به یک نمونه شکست در این فضا اشاره کردم و در اواسط مهر هم نوشتم «چرا دوست داریم به همه چیز گند بزنیم!؟» و این که «همین ناشی‌بازی‌های مجازی ست که باعث می‌شود غیر از خودمان هیچ کس تحویلمان نگیرد.»
بهمن ماه ایده‌هایی برای وبلاگ نویسی که به ذهنم می‌رسید در مطلب «موتور وبلاگتان را روشن کنید!» نوشتم و اسفند هم مواردی را برای فعالیت در فضای مجازی با عنوان «این، وظیفه‌ی شماست!»
عقیده داشتم که: «هر زمین بازی‌ای قوانینی دارد و اگر این قوانین را ندانیم یا نخواهیم بدانیم جز تمسخر و گل به خود هیچ نتیجه‌ای ندارد... به قول خودشان لشکرهای عجیب و غریب سایبری می‌سازند طوری که آدم حالش از هر چه کلمه‌ی جنگ نرم و افسر جوان جنگ نرم و جبهه‌ی سایبری ایکس و ایگرگ به هم می‌خورد!»
با این که حالا کمی اوضاع متفاوت است ولی هنوز هستند افراد دغدغه‌مندی که تازه فهمیدند باید کاری انجام دهند، خیلی هم خوب! ولی اول معلوم کنید دقیقاً چه کاری می‌خواهید انجام دهید؟ به چه چیزی قرار است برسید؟ با چه کسانی و در چه فضایی می‌خواهید کاری انجام دهید؟
تا وقتی این سؤالات و سؤالات مهم دیگر، بی پاسخ است و تا وقتی افرادی «فقط» دغدغه‌ی فعالیت دارند و عده‌ای همین را هم ندارند، نتیجه این می‌شود که در ایمیلشان دستور العمل فعالیت می‌نویسند: پروفایل فلانی را دنبال کنید، به مطالبش مثبت بدهید و ...
نظر شما چیست؟! با دوستان پردغدغه چه کنیم؟

*به مطالب قبلی اشاره کردم و لینک دادم تا نیازی نباشد حرف‌های تکراری را دوباره بنویسم.


چهارشنبه 2 بهمن 1392 | 00:38 | فضای مجازی | ()


101
پنجشنبه 3 بهمن 1392 07:31
سلام
تا وقتی کوتاه مدت فکر و برنامه ریزی بشه نتیجه همینه

یارو 300 سال پیش برای الان برنمه ریزی کرده و ما...

بی خیال منتظر باشیم کمتر از 2 ماه دیگه به شعار سال آینده مونده باید یواش یواش سربرگ نامه ها و بنر سایتا و وبلاگها و .... رو عوض کنیم کلی هم بودجه نیاز داریم که تو سطح شهر و ادارات و ... مون شعار سال رو داد بزنیم
.
.
.
هرچند که ممکنه شعار سال صرفه جویی و یا حتی تبلیغ نکردن و شعار ندادن باشه
محمد حسن زاده
چهارشنبه 2 بهمن 1392 11:02
سلام.از وقتی شنیده ام که نگاه به صورت مومن عبادت است دائم در آینه به خودم نگاه می کنم.
این دفه متنت کوتاه بود و خوندمش.
پاسخ صادق : سلام
خیلی نگاه نکن، نور مومن کورت می کنه!!
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic