صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

گام دوم انقلاب؛ به سوی تمدن بزرگ!

هر فرد ایرانی برای بقای رسالتی که در برابر کشور خود و فرزندان خود و در عین حال در برابر جامعه بشری به عهده دارد، می‌باید آشنایی همه جانبه‌ای با اصول و ضوابطی که جامعه‌ی امروز و فردای ایرانی و جهان بر پایه‌ی آن‌ها پی‌ریزی شده است، داشته باشد.

کشور ما در این مدت به صورت یکی از قدرت‌های مؤثر صحنه بین‌المللی در آمده است که دیگر هیچ‌کس نمی‌تواند نقش آن را نادیده بگیرد. این موقعیت جهانی طبعاً مسئولیت‌های جهانی نیز برای ما به همراه آورده است.

چگونه می توانتیم در تلاشی مقدس برای تأمین سرافرازی و نیک بختی نسل‌های آینده‌ی ایرانی، از پای بایستیم و شاهد پیشروی رهروان دیگری باشیم که چه از نظر اصالت تاریخی و چه از لحاظ ارزش‌های فردی و فکری، هیچ امتیازی بر ما ندارند؟

بنابراین ما این راه دشوار ولی پر افتخار را تا به آخر خواهیم پیمود و به هیچ عاملی اجازه جلوگیری از پیشرفت این تلاش زندگی ساز را نخواهیم داد.

از نظر سیاسی، کشور ما در آستانه از دست دادن رسمی آن استقلالی بود که عملاً از نیز از مدت‌ها پیش جز اسمی از آن باقی نبود. حکومت مرکزی و نیروی دفاعی و خزانه‌ی مملکتی، فقط از نظر تشریفاتی و در روی کاغذ وجود داشت. از لحاظ اقتصادی این کشور یکی از ضعیف‌ترین و کم درآمدترین ممالک جهانت بود، و از نظر اجتماعی، رواج فقر، جهل، بی‌سوادی، بیماری، گرسنگی، خرافات، خیانت و بیگانه‌پرستی، جامعه ایرانی را تا حد عقب افتاده‌ترین جوامع دنیا پایین برده بود.

پیروزی در این مسابقه‌ی سرنوشت، نیازمند بسیج همه نیروهای مادی و معنوی، همه ارزش‌ها، همه استعدادها و همه امکانات ملی است، به طوری که هیچ نیروی سازنده و مثبت به هیچ صورت و در هیچ مورد از این بسیج بیرون نماند، آن هم به این صورت که نه تنها سهم خویش را در مقیاسی عادی به عهده گیرد، بلکه ایفای این سهم را در گسترده‌ترین  و قاطع‌ترین صورت آن متقبل شود.

بالاتر از همه عوامل و مافوق همه امکانات و منابع مادی و معنوی، عامل دیگری نیز برای تضمین پیروزی ما وجود دارد و آن عنایات خاص و لایزال الهی است که در هر هنگام که ملت ما استحقاق خود را برای برخورداری از آن‌ها بروز داده، معجزه آسا شامل حال این ملت شده است.

تاریخ هزاران ساله‌ی کشور ما با زیروروها و پست و بلندی‌های شگرف آن، گویای این حقیقت است که تنها در پرتو کرامات پروردگار این ملت توانسته است بارها و بارها از ضربت‌های نابود کننده‌ای که نظایر آن‌ها بسیار کشورهای دیگر را از صفحه‌ی گیتی برانداخت، سالم و نیرومند سربرآورد و همچنان به ایفای رسالت جاودانی و انسانی خویش ادامه دهد.

اگر این بار نیز ما در راه نیل به هدف مقدسی که بی‌گمان خواسته‌ی خداوندی جز آن نیست، یعنی ساختن آینده‌ای پرشکوه برای فرزندان این سرزمین و تأمین نیکبختی و سربلندی آنان و پی‌ریزی جامعه فردای ایرانی به صورت جامعه‌ای برخوردار از ارزش‌های معنوی و فضایل اخلاقی همه نیروها و امکانات خویش را بسیج کنیم و به کار گیریم، تاییدات کامل الهی در این راه ضامن پیروزی ما خواهد بود.
جمعه 26 بهمن 1397 | 21:55 | سیاست | ()


← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات